چهارشنبه 31 خرداد 1391

دام نظامیان مصر برای اسلام خواهان

نویسنده: islamic-awakening   طبقه بندی: مصر، 

ایکنا / دور دوم انتخابات مصر با تمام فراز و نشیبها و حرف و حدیث‌هایش به پایان رسید، اگرچه هنوز نتایج رسمی اعلام نشده اما پیش بینی‌ها نشان از پیروزی نامزد اخوان المسلمین «محمد مرسی» با فاصله نزدیك از «احمد شفیق» آخرین نخست وزیر مبارك دارد و این امر سبب شده تا حامیان مرسی پیشاپیش جشن پیروزی برگزار كنند. این در حالی است كه شورای نظامی پس از انحلال پارلمان طی اطلاعیه‌ای كه یكشنبه شب صادر كرد خود را قدرت فائقه سیاست گذاری در مصر خواند وعلاوه بر اختیارات پارلمان منحل شده امتیازات جدیدی را برای خود قائل شد.به موجب این اعلامیه‌ كه در سایت الاهرام منتشر شده شورا در حوزه قانونگذاری، تعیین بودجه و همچنین فرماندهی نیروهای مسلح اختیار تام دارد. همچنین این اختیار را دارد كه اعضای خود را تعیین و عضویت آنها را تمدید كند. رییس‌جمهوری نیز حق ندارد بدون توافق شورای نظامی دستوری به نیروهای مسلح بدهد، به این ترتیب در صورت بروز جنگ و یا ناآرامی داخلی این شورای عالی نظامی خواهد بود كه در خصوص چگونگی استفاده از نیروهای مسلح تصمیم‌گیری می‌كند.

همچنین اگر مجلس موسسان با برخورد به مانعی از تدوین قانون اساسی باز بماند، این شورا قادر است مجلس موسسانی جدید تشكیل بدهد.از سوی دیگر روز دوشنبه این شورا اعلام كرد كه «تا پایان ماه ژوئن قدرت را به رئیس جمهور تحویل می‌دهد تا از آن لذت ببرد» حال آنكه رئیس جمهور جدید عملا قدرت خاصی نخواهد داشت.این اقدام شورا نشان داد كه آنها مقبولیت جریان «پست سكولاریزم» یا اسلام خواهی ناشی از بیداری اسلامی در میان مردم را به خوبی درك كرده‌اند و برای مقابله با مسلمانان، این بار از طریق اقدامات شبه قانونی و نرم در صدد مدیریت وضعیت سیاسی كشور برآمدند.

داستان از این قرار است كه شورای نظامی با تسلط بر قوه قضائیه، از طریق حكم دادگاه قانون اساسی پارلمان اسلام‌خواه مصر را كه 47 درصد آن در اختیار اخوان‌المسلمین قرار داشت منحل كرد تا بتواند با در اختیار گرفتن اختیارات قوه مقننه اقدامات قوه مجریه را تحت تاثیر قرار دهد چرا كه تا دور اول انتخابات ادبیات ژنرال‌های صاحب قدرت بر پایه تمكین مردم به نتایج انتخابات استوار بود و به علت در اختیار داشتن كمیته برگزاری انتخابات، خطر بروز تقلب به نفع احمد شفیق بیش از پیش حس شد كه البته این احساس چندان هم غیر عقلانی نبود با وجود سه نامزد اسلام‌گرا و پخش شدن رای مسلمانان اكثر تحلیلگران جایگاه سوم به بعد را برای شفیق قائل بودند اما با كشیده شدن رقابت‌ها به دور دوم و حمایت دو كاندیدای اسلام‌گرای دیگر از مرسی، سكولار‌ها عملا شكست در انتخابات را پذیرفتند و این شد تا آنها از ترس هماهنگی دولت و مجلس اسلامی به چنین حربه‌ای روی بیاورند.

ادامه مطلب

چهارشنبه 31 خرداد 1391

محاکمه کودک 11 ساله به اتهام مخالفت با آل خلیفه

نویسنده: islamic-awakening   طبقه بندی: بحرین، 


تروریست‎های مسلح چند کلیسا را در حمص سوریه منفجر کردندرژیم آل خلیفه درحالیکه از سوی سازمان های مدافع حقوق بشر به موارد متعددی از نقض حقوق شهروندان زن و مرد و حتی کودک متهم شده، این بار نیز به صورت آشکار در حال محاکمه کودکی 11 ساله به اتهام تجمع و اعتراض در خیابان است.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم ، روزنامه انگلیسی گاردین، در گزارشی تحت عنوان "محاكمه كودك 11 ساله .. پیشینه جدیدی برای سركوب در بحرین"، تأکید کرد: در حالی كه كودكان در 11 سالگی به تعطیلات تابستانی چشم می دوزند، علی حسن، كودك بحرینی برای محاكمه آماده می شود.كمالی می افزاید: علی كه دانش آموز مدرسه ابتدایی در یكی از مناطق منامه پایتخت بحرین است، صبح روز چهارشنبه در دادگاه حاضر خواهد شد تا از اتهامات مطرح شده علیه خود مطلع شود.

این روزنامه نوشت: اتهامات علی این است كه او در اعتراضات ماه گذشته به تظاهركنندگان در بستن یكی از خیابان ها با استفاده از سطل های زباله و چوب كمك كرده است؛ این درحالی است که وكیل مدافع علی می گوید او هنگام بازداشت با دوستانش در خیابان بازی می كرد.علی در تماس تلفنی از منزلش در منطقه البلاد القدیم در غرب منامه به گاردین گفت: روزی كه بازداشت شدم بین تظاهركنندگان و نیروهای پلیس در خیابان های نزدیك خانه درگیری رخ داد و تظاهركنندگان با آتش زدن تایر خودرو و واژگون کردن سطل های زباله، راه را بستند.این كودك بحرینی ادامه داد: روز بعد برای بازی با دو تن از دوستانم به خیابان آمدم. ساعت تقریبا سه بعد از ظهر بود زمانی كه بازی می كردیم گروهی از نیروهای پلیس به طرف ما آمدند؛ دوستانم توانستند فرار كنند اما من از ترس تفنگ هایی كه آنها داشتند نتوانستم حركت كنم در نتیجه آنها مرا بازداشت كردند.

ادامه مطلب


تروریست‎های مسلح چند کلیسا را در حمص سوریه منفجر کردند
به گزارش خبرگزاری اهل‎بیت(ع) ـ ابنا ـ گروههای تروریستی مسلح در سوریه که در چند روز اخیر با قاطعیت دوچندان ارتش سوریه مواجه و با حملات شدید ارتش روبرو شدند، در طرحی جدید با عنوان " العلوی علی التابوت و المسیحی لبیروت"(علویان بر تابوت و مسیحیان برای بیروت) برای ضربه زدن به دولت علاوه بر حمله به مناطق شیعه نشین و کشتار شهروندان بی گناه به چند کلیسا در منطقه حمص سوریه حمله کردند و این اماکن مذهبی را هدف خمپاره قرار دادند.در همین حال تعدادی از محل هایی که در منطقه "حمیدیه" استان حمص جزء آثار باستانی و میراث فرهنگی شمرده می‎شود، هدف گلوله تروریست‎های مسلح قرار گرفت.گفتنی است، به دنبال پیشروی ارتش سوریه در نقاط محل استقرار گروه‌های مسلح برای پاکسازی مناطق متعدد از حضور گروههای مسلح، شماری از افراد مسلح خودشان را تسلیم کردند.

از سوی دیگر وزارت امورخارجه سوریه در بیانیه ای اعلام کرد: برای حفظ جان شهروندان سوری در مناطق درگیری، آنان را به مناطق امن منتقل کرده است و تمام تلاش خود را برای امنیت در این مناطق و پاکسازی گروههای تروریستی مسلح انجام میدهد.وی اضافه کرد: تلاش شد خروج شهروندان سوری در منماطق درگیری با هماهنگی و کمک ناظران بین المللی در استان حمص انجام شود اما ناظران بین المللی به سبب ممانعت و مخالفت گروههای مسلح مخالف دولت سوریه نتوانستند در این قضیه کمکی کنند.

سه شنبه 16 خرداد 1391

کشورهایی که از بیداری اسلامی می‌هراسند

نویسنده: islamic-awakening   طبقه بندی: نگاه دوم، 

به گزارش شیعه آنلاین به نقل از ایسنا، دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: کشورهای مرتجع عربی از بیداری اسلامی می‌ترسند زیرا منافع خود را در کشورهای اسلامی در خطر می‌بینند.علی‌اکبر ولایتی، مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل صبح سه‌شنبه در همایش بین‌المللی "امام خمینی (ره) و بیداری اسلامی" با بیان این که هرگاه در طول تاریخ 1400 ساله اسلام ایمان اسلامی و قوت مسلمان‌ها رو به ضعف بوده،‌ فردی به عنوان رهبر پرچم اسلامی را برداشته و کشور را به سمت اسلام هدایت کرده است.
او افزود: به همین دلیل بیداری اسلامی امری جدید در عرصه اسلام نبوده، ما قبل از بیداری اسلامی با حمله استعمار و اعمال نفوذ فرهنگ آن‌ها روبه‌رو بودیم.
ولایتی با اشاره به این که از 200 سال پیش تا امروز هم‌چنان تهاجم استعمار ادامه دارد،‌گفت: امروز نباید این‌طور تصور شود که استعمار دیگر دخالتی در کشور ما ندارد بلکه آن‌ها با تهاجم فرهنگی سعی دارند الگوهای جایگزینی برای مسلمانان مطرح کنند و متاسفانه طرفداران مکاتب غربی به عنوان مبلغان آن‌ها در جهان اسلام فعالیت می‌کنند. متاسفانه برخی از مبلغان متوجه نیستند که مکاتب سوسیالیستی و امپریالیستی برگفته از غرب برای جمهوری اسلامی و یا سایر کشورهای اسلامی مناسب نیستند.
دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی با اشاره به این که در طی این سال‌ها این مکاتب و جریان‌های فکری غربی در برخی از کشورها اعمال شده‌اند، تاکید کرد: با این که این جریان‌های فکری در برخی از کشورهای اسلامی امتحان شده و جوابی هم نگرفته‌اند ولی باز هم برخی بر این روند پافشاری می‌کنند. با این حال امروز مسلمانان الگوی اسلامی را پیش‌روی خود قرار داده و موج جدید بیداری اسلامی که نشات گرفته از انقلاب ایران و سخنان امام راحل است شکل گرفته است.

او عنوان کرد:‌ امام راحل همواره بر این امر تکیه داشتند که اگر مسلمانان بر مبنای اسلام تکیه کنند همین مبانی برای دنیا و آخرت‌شان کافی بوده و آن‌ها باید با شناخت ظرفیت‌های خود به دنبال موفقیت باشند.

ادامه مطلب

اخـبــار بـرگزیــده

 • تصاویر بیداری اسلامی

اسلایدر

 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

نوای آنلاین


ابزار
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic