امت نیوز/ تحقیقی که امسال منتشر شد نشان داد که حقوق بشر به‌صورت گسترده و برنامه‌ریزی شده در بحرین نقض شده است، دولت به سرکوب معترضین و تجمع‌های صلح‌آمیز آن‌ها مشغول است. گزارش منتشر شده (که حجم کامل آن بالغ بر ۵۰۰ صفحه همراه با اسناد و مدارک است) می‌گوید دولت پادشاه حامد بن خلیفه، در طول یک سال اعتراضات، بیش از ۳۰۰۰ نفر را به زندان انداخته است، حداقل ۷۰۰ نفر از آن‌ها همچنان در زندان به‌سر می‌برند. قطعاً سی‌وپنج نفر بین ماه‌های فوریه و مارچ ۲۰۱۱ کشته شده‌اند و احتمالاً در اعتراضات بعدی، یازده نفر دیگر نیز کشته شده باشند. در همین حال بیست پزشک و پرستار بحرینی در دادگاه عمومی به اتهام تلاش برای سرنگونی دولت بحرین محاکمه شدند. آنچه که می‌خوانید گفتگوی خبرنگار وب‌سایت «دموکراسی الان» با فعال بحرینی «اللا شعیبی» است. او همسر زندانی سیاسی بحرینی است که در طول اوج قیام به زندان محکوم شده است.

************************

اللا شعیبی: اهل بحرین هستم. من سخنران و نویسنده و همچنین اقتصاددان هستم. همسر من زندانی سیاسی است. شوهرم قاضی فَرهان نام دارد، ‌در ۱۲ اپریل او را در پارکینگ دفتر کارش بازداشت کردند. او پنجاه روز در زندان بود و بعد در دادگاه نظامی در دادگاهی ده دقیقه‌ای به سه سال حبس محکوم شد. جرم او شرکت در اعتراض‌ها بود، یا آن طور که قانوناً می‌گویند، گردهم‌آیی غیرقانونی بیش از پنج نفر. الان شش ماه و نیم از آن روز گذشته است. برای خانوادهٔ من روزگار سختی است. صد‌ها نفر به خاطر حضورشان در تظاهرات بازداشت و زندانی شده‌اند و سپس حکم‌های طولانی حبس دریافت کرده‌اند.در کمتر از دو هفته، دادگاه نظامی بیش از دویست نفر را در مجموع به ۲۵۰۰ سال زندان محکوم کرد. در میان آن‌ها پزشک، معلم، دانش‌آموز، پرستار و حتی ورزشکاران نام‌آشنا دیده می‌شوند، تمامی این چهره‌ها در تظاهرات صلح‌آمیز سال ۲۰۱۱ شرکت داشتند یا به نوعی به این تظاهرات مربوط می‌شدند.

آن‌ها بیشتر به خاطر من سراغ همسرم آمدند. خانوادهٔ من، نسل اندر نسل با این حکومت مخالف بوده‌اند. آن‌ها می‌دانستند من تحت شرایط معمول نظرم را عوض نمی‌کنم، برای همین سراغ همسرم آمدند تا خانوادهٔ مرا تحت فشار قرار دهند.

ادامه مطلب

زخمی شدن شماری از معترضین در یورش نیروهای سپر جزیره به معترضین و اظهارات مضحک پادشاه بحرین درباره آزادی بیان و مطبوعات در این کشور از آخرین اخبار بحرین به شمار می رود.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، نیروهای امنیتی بحرین با پشتیبانی نیروهای سپر جزیره به ویژه عربستان سعودی اعتراضات مردمی بحرین را به شدت سرکوب کردند.معترضین در جریان این تظاهرات اعلام کردند که خواهان آزادی و حق تعیین سرنوشت کشورشان هستند. تظاهرات کنندگان همچنین با سر دادن شعار آزادی تمامی زندانیان سیاسی را خواستار شدند.تظاهرات مردمی در روستای "بنی جمره" با گلوله و گاز اشک آور نیروهای امنیتی آل خلیفه سرکوب شد به طوری که بر اثر آن چندین معترض زخمی شدند.در همین راستا تظاهرات مشابهی نیز در مناطق السنابس، الدیر و جزیره ستره در شرق بحرین برگزار شد که همچون دیگر مناطق با خشونت نیروهای امنیتی این کشور مواجه شد.

از سوی دیگر الجزیره نیز گزارش داد که "حمد بن عیسی آل خلیفه" پادشاه بحرین روز گذشته در سخنانی به مناسبت روز جهانی آزادی مطبوعات، برخی رسانه های خارجی را به بزرگنمایی اعتراضات و تحریک به خشونت در بحرین متهم کرد.وی به نام این رسانه ها اشاره ای نکرد اما در راستای سرپوش گذاشتن بر جنایات رژیم آل خلیفه در جریان قیام مردمی بحرین ادعا کرد: در بحرین آزادی بیان و اندیشه وجود دارد و ما هرگز نپذیرفته ایم در کشورمان به یک روزنامه نگار توهین شود و یا وی بازداشت شود.پادشاه بحرین در ادامه ادعاهای خود گفت: به عقیده ما یک خبرنگار نباید به خاطر آزادی بیان که حق قانونی وی است زندانی شود.اظهارات مضحک پادشاه بحرین در حالی مطرح می شود که گروه های مدافع آزادی مطبوعات رژیم آل خلیفه را به دلیل منع خبرنگاران از پوشش اعتراضات در زمان مسابقات فرمول 1 مورد انتقاد قرار داده اند.

پنجشنبه 14 اردیبهشت 1391

پشت پرده کشتی حامل اسلحه برای شورشیان سوریه

نویسنده: islamic-awakening   طبقه بندی: سوریه، 

ریاض و دوحه در سه هفته گذشته میزان نشست های افسران امنیتی و اطلاعاتی اسرائیل در راستای هماهنگی های امنیتی روزافزون اسرائیل و كشورهای خلیج فارس خصوصاً عربستان و قطر بود و سعود الفیصل و حمد بن جاسم و افسران امنیتی عربستان و قطر در این نشست ها حضور داشتند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی العالم، همچنین سعد الحریری به یكی از این نشست ها دعوت شد که پیوسته با سمیر جعجع و ولید جنبلاط همراه بود. این سه نفر مسئولان گروه های شبه نظامی خود را به لیبی فرستادند و این مسئولان منتظر دریافت دستورات مقامات فرانسوی و اسرائیلی ساكن در ساختمانی نزدیك سفارت فرانسه در طرابلس (پایتخت لیبی) هستند تا در ساعت سفر وارد عمل شوند.
به گزارش پایگاه خبری المنار فلسطین به نقل از منابع آگاه در منطقه، مساله "حمایت اسرائیل از تروریست های مجهز به سلاح های پیشرفته برای ایجاد ناامنی در سوریه" در نشست های ریاض و دوحه با هدف افزایش حملات تروریست ها و اجبار ناظران بین المللی به خروج از سوریه به بهانه افزایش حملات تروریستی و دخالت گسترده ارتش بررسی شد این در حالی است كه تروریست ها از اتاق عملیاتی مستقر در خاك تركیه هدایت می شوند و مأمور به افزایش دامنه حملات خود هستند تا گردانندگان این تروریست ها با دستاویز افزایش حملات تروریستی، مزدوران تازه نفسی را كه در اردوگاه های واقع در تونس، قطر، لیبی و برخی كشورهای خلیج فارس آموزش می بینند، از محورهای مختلف وارد سوریه كنند.

دفتر ریاست جمهوری فرانسه دستگاه های امنیتی كشورهای شریك در مأموریت یونیفل، از جمله دستگاه اطلاعاتی ایتالیا از عملیات غیرقانونی انتقال اسلحه از مبدأ لیبی به شمال لبنان آگاه كرد تا در این عملیات مشاركت كنند و نیروی دریائی و هوائی اسرائیل نیز در این میان از كشتی حامل محموله تسلیحاتی حفاظت می كند و این كشتی را تا رسیدن به آب های سرزمینی لبنان همراهی می كند.بر اساس این گزارش، دفتر ریاست جمهوری فرانسه همچنین ایستگاه‌های پیشرفته ارتباطاتی را در ساختمان های تحت حفاظت شدید شبه نظامیان وابسته به جعجع، حریری و جنبلاط در خاك لیبی، عربستان و قطر برای ارتباط با اسرائیل مستقر كرده است.گزارش های المنار حاكیست: تروریست‌های مسلح مستقر در لیبی خصوصاً گروه های تحت امر عبدالكریم بلحاج مزدور سازمان اطلاعات مركزی آمریكا (سی.آی.ای) كه برای فریب افكار عمومی خود را گروه های اسلامگرا معرفی می كنند، سلاح هائی را كه در درگیری های لیبی از فرانسه، اسرائیل و دیگر كشورها تحویل گرفته بودند، جمع‌آوری می‌كنند تا در یك كشتی استیجاری بار بزنند .

ادامه مطلب

پنجشنبه 14 اردیبهشت 1391

سوریه در چشم انداز طرح عنان

نویسنده: islamic-awakening   طبقه بندی: سوریه، 

بیداری اسلامی/ تحولات سوریه با پیشنهاد شش بندی کوفی عنان وارد مرحله ای تازه شد. بر مبنای این طرح، دولت سوریه و مخالفان مسلح رژیم اسد، از روز ۱۲ آوریل (24 فروردین) توافقنامه آتش بس را به اجرا گذاشتند. گروهی مرکب از شانزده ناظر سازمان ملل، فعالیت های خود را در سوریه آغاز کرده اند که قرار است تعداد آنها به سیصد نفر افزایش یابد. پیشنهاد کوفی عنان فی نفسه طرح خوبی است و حداقل فایده آن این بوده که از روز پذیرش اجرای آن از سوی دو طرف، حجم کشتارها تا حدی کاهش پیدا کرده است. با این وجود این طرح تا امروز به هیچ وجه نتوانسته است که گام مهمی برای حل بحران سوریه بردارد.با این حال ولی هیچ کس حاضر نیست از این فرصت استفاده نکند. بنابراین همه طرفهایی که پیگیر تحولات سوریه هستند تمایل دارند که از این فرصت استفاده کنند و این طرح را به نتیجه برسانند. با این حال اجرای این طرح شروط زیادی لازم دارد. مهم ترین شرط اجرای این طرح این است که آتش بس برقرار شود. برقراری آتش بس به این معناست که دولت مخالفین خود را مورد حمله و هجوم قرار ندهد و گروههای مسلح مخالف دولت هم دست به عملیات نزنند و حمله به اماکن دولتی را متوقف کنند. بر این اساس مردم باید اجازه پیدا کنند به خیابان ها بیایند و برای تظاهرات مسالمت آمیز با مشکلی مواجه نشوند. برای برقراری این شرایط مقدماتی نیاز اصلی این است که خشونت ها جاری در سوریه متوقف شود. از این رو در وهله اول باید مشخص شود که چه کسانی به خشونت را ادا مه می دهند. بر اساس طرحی که مورد قبول جامعه بین المللی قرار گرفته است، بهترین راه فرستان ناظران بین المللی است. اما به نظر می رسد که این تعداد برای این کار مهم کافی نیستند. برای یک سرزمین بزرگ و شرایط پیچیده و بحرانی سوریه 300 ناظر با مشکلات و محدودیت های زیادی مواجه هستند.

از سوی دیگر این که پس از هفته ها، تاکنون فقط شانزده ناظر توانسته اند وارد سوریه شوند، نشان می دهد که موفقیتی در این پروسه نبوده است. ژنرال رابرت مود، روز گذشته فرماندهی هیات ناظران سازمان ملل که روز گذشته وارد سوریه شد در دمشق با نگران کننده خواندن موارد نقض آتش بس و حملات تروریستی در سوریه اعلام کرد که  تعداد اندک این ناظران ناامید کننده است و برای این کار حداقل به هزار نفر ناظر نیاز است. با وجود این محدودیت ها نمی توان اظهارنظر کرد که چه کسی آتش بس را نقض می کند و آیا دولت به تعهدات خود پایبند است یا خیر؟ این مسائل نیازمند این حضور جدی تر ناظران و تعهد بیشتر اطراف درگیری است.

ادامه مطلب

پنجشنبه 14 اردیبهشت 1391

دخالت عربستان عامل بحران در یمن است

نویسنده: islamic-awakening   طبقه بندی: یمن، عربستان، 

حقوقدان یمنی با بیان اینكه دخالت منطقه ای و بین المللی در امور یمن عامل بروز بحران سیاسی در این كشور است ، ابراز امیدواری كرد كه جوانان انقلابی كشور را از این بحران بیرون آورند."هانی الاسودی" روز چهارشنبه در گفت و گو با شبكه خبری العالم اظهارداشت: در حال حاضر تلاشی بین المللی با محوریت عربستان در جریان است تا انقلاب یمن را به بحرانی سیاسی تبدیل كنند و متاسفانه علیرغم حضور مردم در میدان ها تاكنون توانسته اند به نیات پلید خود دست یابند. به این ترتیب به هیچ وجه نمی توان امید داشت كه نیروهای بین المللی یا منطقه ای راه حلی برای برون رفت یمن از بحران ارائه دهند.

وی افزود : یمن تحت قیمومت بیگانگان قرار گرفته است زیرا همه تصمیمات عبدربه منصور هادی رییس جمهور یمن دستورات دیكته شده از سوی طرف های بین المللی است. طرف هایی كه در امور داخلی یمن دخالت می كنند بسیارند اما شاخص ترین آن ها عربستان سعودی است و با شرایط كنونی امیدی به برون رفت یمن از بحران نیست.این حقوقدان یمنی ابراز امیدواری كرد جوانان انقلابی بتوانند در برون رفت كشور از بحرانی كه اكنون گرفتار آن است ، ایفای نقش كنند.

وی ادامه حضور انقلابی در میدان ها و استمرار تحصن های نامحدود را تنها راه تغییر معادله سیاسی در یمن دانست و تاكید كرد : ادامه انقلاب ، عبدربه منصور هادی و نیروهای بین المللی و منطقه را وادار خواهد كرد به اهداف انقلاب یمن تن دهند.
"هانی الاسودی " درباره احتمال لغو مصونیت علی عبدالله صالح به سبب رسوایی های او و نزدیكانش گفت : مصونیت صالح اساسا توجیه قانونی نداشت و جنایت هایی كه صالح و الاحمر مرتكب شدند غیرقابل اغماض است اما هنوز بر حفظ مصونیت پافشاری می كنند.

سازمان فریدام هاوس: محدودیت ها علیه مطبوعات در بحرین بشدت افزایش یافته است

شبكه الجزیره به نقل از گزارش سالانه سازمان 'فریدام هاوس' كه در زمینه آزادی بیان فعالیت می كند، اعلام كرد محدودیت ها علیه مطبوعات در بحرین بشدت افزایش یافته است.به گزارش شفقنا به نقل از ایرنا، سازمان 'فریدام هاوس' در گزارش سالانه خود با ابراز نگرانی خاص نسبت به وضعیت آزادی مطبوعات در كشور بحرین اعلام كرد: محدودیت ها علیه مطبوعات و رسانه ها در این كشور بشدت افزایش یافته است. یكی از مسئولان سازمان فریدام هاوس در این باره گفت: وضعیت كنونی در بحرین به صورت خاص در مورد آزادی بیان یا آزادی مطبوعات و خبرنگاران بدترین شرایط در تاریخ كشور بحرین است.مسئول سازمان مذكور افزود: دستآوردهای مثبتی در موضوع آزادی مطبوعات در تونس، مصر و لیبی بعد از بهار عربی حاصل شده اما بر اساس همین گزارش، خاورمیانه همچنان یكی از بدترین مناطق جهان در موضوع آزادی مطبوعات است.

در حالی كه انقلاب های بهار عربی تحولات تاریخی را برای رسانه ها در تونس، مصر و لیبی ایجاد كرده سازمان فریدام هاوس، طبقه بندی مطبوعات در 3 كشور یاد شده را از گروه مطبوعات غیر آزاد به 'كمی آزاد' تغییر داد و اعلام كرد: در مصر و تونس قوانین سركوب كننده لغو شد و شكوفایی در رسانه های مستقل بروز كرد. در این كشورها همچنین استقلال رسانه ها و كاهش خود سانسوری پس از سرنگونی حاكمان مستبد روی داد. در لیبی هیچ نظام قانونی در هیچ موردی وجود نداشت و از مدتی قبل رسانه های مستقل در صحنه ظاهر شده اند. فشارهای مسئولان حاكم بر این 3 كشور بر مطبوعات و نقض قوانین تضمین كننده آزادی بیان، مهم ترین عوامل تحقق آزادی كامل مطبوعات در این كشورها است.گزارش سالانه سازمان فریدام هاوس درباره آزادی مطبوعات در جهان، منطقه عربی را در یك مجموعه تحت عنوان 'دستآوردها و شكست ها در خاورمیانه' قرار داده و به بررسی وضعیت آزادی بیان در این كشورها طی یك سال گذشته پرداخته است. در مقابل بهبود اندكی كه در برخی كشورهای منطقه رخ داده، در گزارش این سازمان، مطبوعات در هیچ كشور عربی در گروه 'مطبوعات آزاد' قرار نگرفت و توصیف 'كمی آزاد' هم فقط برای 6 كشور عربی در این گزارش به كار برده شده است.

چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391

خروج ناتو راه حل بحران لیبی است

نویسنده: islamic-awakening   طبقه بندی: لیبی، 

به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران (ایكنا)، پایگاه خبری «ایندای بی» در مطلبی به بررسی دخالت ناتو در لیبی و پیامدهای حضور آن در این كشور پرداخت و نوشت: عنوان «مسوولیت حفاظت»(R2P) ناتو بهانه‌ای بود برای شروع جنگ در لیبی. ماه‌ها بمباران در این سرزمین آن را به ویرانه‌ای تبدیل كرده است. به این ترتیب، پیشرفته‌ترین كشور آفریقا ویران شده نه آزاد. درگیری‌های طولانی كماكان ادامه دارد و انتظار می‌رود كه سال‌ها نیز به طول انجامد.لیبی كشوری پیشرفته بود و در صلح به سر می‌برد تا اینكه ناتو در این كشور دخالت كرد. ناتو با موشك‌های كروز، بمب و سایر تسلیحات وارد خاك این كشور شد. هیچ ملت یا متحدی در امور داخلی كشور دیگری دخالت نمی‌كند مگر برای دفاع از خود، آن‌هم در صورتی كه مورد حمله قرار گیرد. قدرت و اختیار «مسوولیت حفاظت» ناتو، مانند اسب تراوا بود. از این رو، جنایات جنگی علیه بشریت در لیبی ادامه دارد و در حال خارج شدن از كنترل است.

ناتو هنوز در مسائل لیبی دخالت می‌كند. هزاران نیروی آمریكایی از بنادر و تاسیسات كلیدی نفت و سایر تاسیسات استراتژیك حفاظت می‌كنند. كشتی‌های جنگی ناتو بنادر لیبی را اشغال كرده‌اند. آمریكا، ایتالیا، فرانسه و نیروهای سایر كشورها در مسائل لیبی دخالت می‌كنند. باراك اوباما، رییس جمهور آمریكا 23 اكتبر 2011، آزادی مردم لیبی را تبریك گفت و افزود: « بعد از چهار دهه دیكتاتوری ظالمانه و 8 ماه درگیری كشنده، مردم لیبی اكنون می‌توانند آزادی خود را جشن بگیرند». اوباما بدتر از جرج بوش است و حتی از او قدم فراتر گذاشته است. لیبیایی‌ها، افغان‌ها، عراقی‌ها و سوری‌ها به او ناسزا می‌گویند.
البته آزادی آسان و سریع به دست نمی‌آید و مطمئنا ارزش درگیری‌های طولانی را دارد و مهم نیست هزینه آن چقدر است. قذافی ترسو نبود، مردم لیبی و سایر كشورها در آفریقای شمالی، خاورمیانه و آسیای مركزی نیز چنین نیستند.

ادامه مطلب

چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391

دست پنهان سازمان ملل در قاچاق سلاح به سوریه

نویسنده: islamic-awakening   طبقه بندی: سوریه، 

به گزارش رحماء، "امین حطیط" با اشاره به توان فنی و نظامی گشتی های یونیفل در سواحل لبنان، تاکید کرد که نیروهای یونیفل به وظیفه خود در مورد کشتی توقیف شده حمل سلاح عمل نکرده اند، زیرا این کشتی ها به رادارهای سطحی و زیر سطحی مجهز بودند و كشتی یاد شده نیز در محدوده عملیاتی آنها درحال حركت بوده است.كارشناس امور نظامی و راهبردی لبنان تصریح كرد: نیروهای یونیفل برخلاف مفاد قطعنامه 1701 شورای امنیت كشتی حامل سلاح را توقیف نكرده اند وحداقل باید به ارتش لبنان درباره وجود یك كشتی غریبه در فاصله ای معین هشدار می دادند؛ این وضعیت ما را برآن می دارد كه بگویم نیروهای یونیفل وابسته به سازمان ملل شریك اصلی و اساسی در عملیات قاچاق سلاح هستند.نیروهای ارتش لبنان اخیرا توانستند یك كشتی حامل سلاح و مواد منفجره را كه از لیبی به سمت لبنان حركت كرده بود، توقیف كنند؛ قرار بود این كشتی محموله خود را در شهر طرابلس در شمال لبنان تخلیه كند تا این سلاح ها از آنجا برای افراد مسلح در سوریه فرستاده شود.حطیط با اشاره به مواضع خصمانه پیشین دبیركل سازمان ملل متحد علیه دمشق، گفت: اقدام نیروهای یونیفل ما را بر آن می دارد كه بگوییم نهاد اجرایی سازمان ملل و درصدر آن دبیركل و كوفی عنان نماینده اش و ناظران بین المللی همگی علیه سوریه كار می كنند و مخالفان را برای كشتن مردم سوریه و آسیب رساندن به این كشور، مسلح می نمایند.وی افزود: اقدام نیروهای یونیفل در موضوع کشتی حامل سلاح با اظهارات دبیركل سازمان ملل و کوفی عنان در باره تلاش برای حل بحران در سوریه متفاوت است.حطیط گفت: غیرممكن است كه این كشتی حامل سلاح اولین كشتی ای باشد كه اینگونه به آبهای لبنان وارد شده است و درپس پرده این قرارداد سلاح  یك شبكه بین المللی به رهبری آمریكا وجود دارد.

چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391

اولین موضع رسمی ریاض علیه انقلاب مصر

نویسنده: islamic-awakening   طبقه بندی: مصر، عربستان، 

 اندیشمند مصری و كارشناس مسائل كشورهای حوزه خلیج فارس، گفت: تنش در روابط عربستان و مصر، فراخوانی سفیر عربستان از قاهره و بستن سفارت خانه و كنسولگری این كشور در مصر، اولین موضع رسمی علنی عربستان علیه انقلاب مصر است." فكری عبد المطلب " روز سه شنبه در مصاحبه با شبكه خبری العالم، گفت: این روند خصومت آمیز از زمانی شروع شد كه آل سعود تلاش خود را برای حمایت از رژیم مبارك و كمك به بقای وی در قدرت شروع كرد و از دولت آمریكا خواست كه حمایت های خود را از این كشور افزایش دهد.
کارشناس مصری خاطرنشان کرد: حمایت گسترده مالی آل سعود از گروه های سلفی و وهابی به ویژه جمعیت انصار السنه كه شاخه وهابی رسمی مصر از سال 1972 بعد از احیای آن از سوی انور السادات رئیس جمهوری پیشین مصر است ، از دیگر نشانه های خصومت این خاندان با انقلاب مصر است.

كارشناس مسائل كشورهای حوزه خلیج فارس ادامه داد: موضع فعلی عربستان دراین زمینه از 25 ژانویه شروع شده است و تا كنون هم ادامه دارد و اینجاست كه مواضع عربستان در دشمنی آشكار با مردم مصر و انقلاب آنان به وضوح معلوم می شود و واضح است كه آل سعود از طریق گروه های وابسته به خود و از طریق نفوذ آنان در مصر به ویژه در داخل دولت مصر، درصدد به شكست كشاندن انقلاب مردم مصر است.عبد المطلب گفت: عربستان تلاش می كند تا خواسته های مصری ها را مبنی بر برقراری روابط درست و متعادل با همه كشورهای جهان و كشورهای عضو شورای همكاری خلیج فارس ناكام بگذارد.
وی ادامه داد : بازداشت " احمد الجیزاوی " فعال مصری که برای حج به عربستان سفر کرده بود، با توجه به ابهامات حقوقی كه وجود دارد ، به منزله نقض حق مشروع این شهروند مسلمان مصری در ورود به اراضی مقدس است و از این رو، اهمیت دعوت ایران و دیگر كشورهای اسلامی به تاسیس یك نهاد اسلامی مستقل برای حرمین شریفین در خارج از عربستان مشخص می شود، چرا كه عربستان از این دو اثر اسلامی استفاده سیاسی می كند.

ادامه مطلب

بیداری اسلامی / نشست بررسی وضعیت اسرا و مقاومت فلسطین در سایه بیداری اسلامی منطقه امروز با حضور ناصرابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین و محمد صادق الحسینی کارشناس مسائل خاورمیانه برگزار شد.ناصر ابوشریف در این نشست اظهار داشت : با توجه به امکانات رژیم صهیونیستی، فلسطین با یک عملیات و مقاومت محدود و ناچیز آزاد نمی شود و در عین حال باید این موضوع را عنوان کنیم که مسئله فلسطین تنها مربوط به فلسطینی ها نمی شود، بلکه متعلق به جهان اسلام است.وی با بیان این مطلب افزود: جنبش جهاد اسلامی فلسطین این مسئله را در نظر گرفته است که امت اسلامی را بیدار کند. ملت فلسطین در صد سال اخیر بیشترین قیامها و مقاومتها را انجام داده است و در زمان حاکمیت انگلیس در فلسطین حدود 80 هزار نظامی انگلیسی وارد فلسطین شدند که این رقم مشابه تعداد نیروهای این کشور در هندوستان بود، اما با این حال ما شاهد بودیم مقاومت فلسطین در برابر انگلیس با وجود امکانات محدود، وجود داشت و این مقاومت در حالی صورت می گرفت که ایستادگی در برابر انگلیس، مجازات سنگینی را در پی داشت.
 
ابوشریف خاطرنشان کرد: طولانی ترین اعتصاب فلسطینی ها در سال 1936 بود که به مدت 6 ماه به طول انجامید در رابطه با مقاومت فلسطین نمونه های زیادی وجود دارد به عنوان مثال انتفاضه سال 1987 که 8 سال به طول انجامید و می توانست ادامه پیدا کند، اما برخی فلسطینی ها به سمت مذاکرات سازش روی آوردند.
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ادامه خاطرنشان کرد: انتفاضه دوم فلسطین در سال 2000 اتفاق افتاد که انتفاضه خونینی بود واین بار فلسطینی توانستند تلفاتی را به اسرائیلی ها وارد کنند و همه اینها نشانه ای است که ملت فلسطین با وجود امکانات ناچیز در مسئله مقاومت کوتاهی نکرده است.

ادامه مطلب

اخـبــار بـرگزیــده

 • تصاویر بیداری اسلامی

اسلایدر

 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

نوای آنلاین


ابزار
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic