تبلیغات
اخبار بـیـداری اسـلامی - چراغ سبز غربی‌ ها برای قصابی دموکراسی در مصر

 598 / سال‌هاست که غربی‌ها و نوکران حلقه به گوش داخلی آن‌ها فریاد دموکراسی‌خواهی‌شان بلند است و حتی برای ایجاد دموکراسی در دیگر کشورها، به کشورهایی که به زعم آن‌ها دیکتاتوری حاکم است حمله می‌کنند و حکومتی را ساقط می‌کنند، حمله نظامی آمریکا و هم پیمانانش به عراق و افغانستان نمونه‌ای از این منطق بود.
شاید برخی اقدام آمریکا در سرنگونی دیکتاتوری مثل صدام و طالبان را اقدامی خیرخواهانه و دموکراسی طلبانه می‌پندارند در حالی که بسیار روشن است امریکا به‌دنبال منافع خویش است. هر کجا منافع آمریکا در سایه جنگ تأمین شود طرفدار جنگ است و هر کجا تظاهر به دموکراسی آن را تأمین می‌کند از دموکراسی دم می‌زند. به‌عنوان نمونه امروز دولت سعودی یکی از دیکتاتورترین دولت‌های منطقه و جهان است؛ سال‌های متمادی است که خاندان آل سعود بر جان و مال و ناموس مردم مسلط هستند و مردم در اداره حکومت هیچ‌گونه نقشی ندارند. پارلمان این کشور تشریفاتی است، زنان در عربستان حق رأی ندارند و حتی از حقوق اولیه خود مثل رانندگی محروم هستند.چنین نظام مستبدی از نظر غربی‌ها و آمریکایی‌ها نظام مطلوب است و هیچ‌گونه اقدامی در جهت براندازی آن نمی‌کنند بلکه در جهت تحکیم پایه‌های آن همواره می‌کوشند! لشکرکشی صدام به کویت را بر نمی‌تابند ولی لشکرکشی سعودی به بحرین را مجاز و در راستای خواست کشور بحرین می‌دانند!

در سوریه به‌رغم حمایت میلیونی مردم که بارها در شهرهای بزرگ دمشق، حمره و لازقیه و... صورت گرفت و اصلاحات سیاسی و تشکیل پارلمان جدید با آرای آزاد مردم رقم خورد، از معارضان که جمع اندکی هستند حمایت رسمی می‌شود، بودجه و سلاح در اختیار آن‌ها گذاشته در جهت براندازی دولت قانونی اسد نهایت تلاش خود را می‌کنند ولی درست در همان زمان، قیام مردم بحرین که اکثریت ملت را تشکیل می‌دهد و خیابان‌های منامه و دیگر شهرهای بحرین مملو از جمعیت است و با شعار ضرورت سرنگونی دولت غیر قانونی به میدان آمده‌اند؛ با نهایت خشونت و بی‌رحمی سرکوب می‌شود و آل‌سعود را برای سرکوب مردم بحرین به آن کشور اعزام می‌کنند.

در مصر مردم به رغم حاکمیت نظامیان، در انتخابات پارلمانی پیروز می‌شوند و مجلس با اکثریت نمایندگان مردم شکل می‌گیرد، ولی درست در آستانه انتخابات ریاست جمهوری که باید رئیس‌جمهور منتخب مردم به پارلمان بیاید و سوگند یاد کند و کابینه‌اش را معرفی کند، از سوی دادگاه قانون اساسی مورد تأیید نظامیان پارلمان منحل و در مجلس به روی نمایندگان بسته می‌شود!

 ولی نه تنها هیچ‌گونه اعتراضی از سوی دموکراسی خواهان غربی نسبت به این حکم ظالمانه صورت نگرفت، بلکه با چراغ سبز غربی‌ها امروز دموکراسی در مصر قصابی می‌شود و زشت‌تر از آن این‌که در قانون انتخابات مصر ماده‌ای گنجانده‌اند که چنان‌چه رئیس‌جمهوری با آرای اکثریت مردم انتخاب شود ولی شورای نظامیان آن‌ را به مصلحت ندانند می‌توانند رأی آن رئیس‌جمهور را ابطال و نفر دوم را به ریاست جمهوری برگزینند!

 طبق این ماده ممکن است پس از پیروزی مرسی در انتخابات، احمد شفیق به ریاست جمهوری برگزیده شود و در زمان انحلال مجلس شفیق در جمع شورای نظامیان سوگند یاد کند که در راستای مصالح مصر (بخوانید اسرائیل، آمریکا و غرب) همه همت خودش را به کار گیرد!

اخـبــار بـرگزیــده

 • تصاویر بیداری اسلامی

اسلایدر

 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

نوای آنلاین


ابزار