پنجشنبه 14 اردیبهشت 1391

پشت پرده کشتی حامل اسلحه برای شورشیان سوریه

نویسنده: islamic-awakening   طبقه بندی: سوریه، 

ریاض و دوحه در سه هفته گذشته میزان نشست های افسران امنیتی و اطلاعاتی اسرائیل در راستای هماهنگی های امنیتی روزافزون اسرائیل و كشورهای خلیج فارس خصوصاً عربستان و قطر بود و سعود الفیصل و حمد بن جاسم و افسران امنیتی عربستان و قطر در این نشست ها حضور داشتند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی العالم، همچنین سعد الحریری به یكی از این نشست ها دعوت شد که پیوسته با سمیر جعجع و ولید جنبلاط همراه بود. این سه نفر مسئولان گروه های شبه نظامی خود را به لیبی فرستادند و این مسئولان منتظر دریافت دستورات مقامات فرانسوی و اسرائیلی ساكن در ساختمانی نزدیك سفارت فرانسه در طرابلس (پایتخت لیبی) هستند تا در ساعت سفر وارد عمل شوند.
به گزارش پایگاه خبری المنار فلسطین به نقل از منابع آگاه در منطقه، مساله "حمایت اسرائیل از تروریست های مجهز به سلاح های پیشرفته برای ایجاد ناامنی در سوریه" در نشست های ریاض و دوحه با هدف افزایش حملات تروریست ها و اجبار ناظران بین المللی به خروج از سوریه به بهانه افزایش حملات تروریستی و دخالت گسترده ارتش بررسی شد این در حالی است كه تروریست ها از اتاق عملیاتی مستقر در خاك تركیه هدایت می شوند و مأمور به افزایش دامنه حملات خود هستند تا گردانندگان این تروریست ها با دستاویز افزایش حملات تروریستی، مزدوران تازه نفسی را كه در اردوگاه های واقع در تونس، قطر، لیبی و برخی كشورهای خلیج فارس آموزش می بینند، از محورهای مختلف وارد سوریه كنند.

دفتر ریاست جمهوری فرانسه دستگاه های امنیتی كشورهای شریك در مأموریت یونیفل، از جمله دستگاه اطلاعاتی ایتالیا از عملیات غیرقانونی انتقال اسلحه از مبدأ لیبی به شمال لبنان آگاه كرد تا در این عملیات مشاركت كنند و نیروی دریائی و هوائی اسرائیل نیز در این میان از كشتی حامل محموله تسلیحاتی حفاظت می كند و این كشتی را تا رسیدن به آب های سرزمینی لبنان همراهی می كند.بر اساس این گزارش، دفتر ریاست جمهوری فرانسه همچنین ایستگاه‌های پیشرفته ارتباطاتی را در ساختمان های تحت حفاظت شدید شبه نظامیان وابسته به جعجع، حریری و جنبلاط در خاك لیبی، عربستان و قطر برای ارتباط با اسرائیل مستقر كرده است.گزارش های المنار حاكیست: تروریست‌های مسلح مستقر در لیبی خصوصاً گروه های تحت امر عبدالكریم بلحاج مزدور سازمان اطلاعات مركزی آمریكا (سی.آی.ای) كه برای فریب افكار عمومی خود را گروه های اسلامگرا معرفی می كنند، سلاح هائی را كه در درگیری های لیبی از فرانسه، اسرائیل و دیگر كشورها تحویل گرفته بودند، جمع‌آوری می‌كنند تا در یك كشتی استیجاری بار بزنند .

قطر از اعضای این گروه ها حمایت مالی کرده و حقوقی ماهانه به آنها اعطا می‌كند و تعدادی از آنان را به نزدیك مرزهای سوریه اعزام كرد و این در حالی است كه شورای ملی انتقالی لیبی از اقدام این گروه ها به جمع آوری سلاح های خود آگاه است و اجازه داده كه اردوگاه های آموزش تروریست‌ها زیرنظر مربیان اسرائیلی و فرانسوی در خاك لیبی احداث شود.

المنار در گزارش خود می افزاید: قطر و عربستان قبلاً نیز سلاح های موجود در دست گروه‌های مسلح لیبی را به تركیه فرستادند تا به دست تروریست ها برسد. دوحه و ریاض بین خود توافق كرده‌اند كه با یكدیگر درباره مجهز كردن تروریست‌ها به اسلحه و دستگاه های ارتباطی پیشرفته همكاری و هماهنگی كنند زیرا معتقدند كه پایداری ملت و دولت سوریه منجر به فروپاشی حكومت آل سعود و آل ثانی خواهد شد، به همین دلیل از همه امكانات خود برای تداوم خشونت های سوریه استفاده می كنند و با هر راه حل سیاسی مخالفت می كنند، این دو کشور گزارش هائی نیز از سرویس‌های اطلاعاتی چند كشور از جمله آمریكا دریافت كرده اند كه این گزارش‌ها حاكی از قدرت و انسجام نظام حاكم سوریه است و به همین دلیل بی‌پرده و با تمام توان از اسرائیل نیز كمك می گیرند و به حمایت های خود از تروریست ها ادامه می دهند تا خونریزی در سوریه ادامه داشته باشد. 

گزارش‌های رسیده از منابع آگاه به المنار حاكی از آن است که كشتی دیگری بجز كشتی توقیف شده در سواحل لبنان، در ساحل لیبی لنگر انداخته و منتظر بارگیری محموله تسلیحاتی جدید و دریافت دستور از همان مقامات فرانسوی و اسرائیلی ساكن در ساختمانی نزدیك سفارت فرانسه در طرابلس پایتخت لیبی است. حریری نیز كه از مدتی پیش در ریاض ساكن است، حركت كشتی حامل محموله تسلیحاتی را از طریق تجهیزات ویژه دستگاه اطلاعاتی عربستان و تجهیزات ارتباطی پیشرفته شبه نظامیان خود و جعجع در لبنان لحظه به لحظه پیگیری می‌كرد و چند مزدور خود را به شهر طرابلس در شمال لبنان برای پیگیری دقیق‌تر حركت این كشتی و كمك به موفقیت عملیات انتقال اسلحه به سوریه فرستاد.

دفتری به نام "دفتر هماهنگی امنیتی در دریاها" كه مقرش در پایتخت یكی از كشورهای حاشیه خلیج فارس است و دارای چند عضو از جمله آمریكایی و اسرائیلی است، نشست های مسئولان امنیتی عربستان، قطر و اسرائیل را پیگیری و اخیراً از افزایش تعداد این نشست ها ابراز نگرانی كرد كه برای جلوگیری از برملا شدن این نشست‌ها، مکان آن به قطر و عربستان منتقل شد.

گزارش هائی كه المنار به دست آورده است، می افزاید: چند كشور اروپائی و قطر برخی از ناظران بین المللی را اجیر كرده‌اند و این ناظران اسلحه و تروریست ها را وارد سوریه می كنند. فراهم كردن مقدمات ارسال كشتی توقیف شده در آبهای سرزمینی لبنان كه پرچم سیرالئون بر فراز آن است، در دهه آخر ماه مارس گذشته آغاز شده بود و وزیر امور خارجه آمریكا و نخست وزیر تركیه از این امر باخبر بودند. دویست (200) تروریست تبعه لیبی و چند كشور آفریقائی دیگر نیز اخیراً به تركیه و سایر كشورهای همسایه سوریه برای پیوستن به گروه‌های تروریستی برخوردار از حمایت مالی عربستان و قطر و آموزش دیده به دست افسران اسرائیلی منتقل شدند.   

منابعی آگاه در منطقه خلیج فارس به المنار اطلاع دادند: كشتی دیگری روز هفتم آوریل در یكی از بنادر تركیه لنگر انداخت و محموله تسلیحاتی آن به مرزهای تركیه و سوریه فرستاده شد.

این منابع آگاه افزودند سعود الفیصل بسیار طرفدار انتقال اسلحه به سوریه بود و هنگامی كه فهمید نیروی دریائی لبنان كشتی حامل اسلحه را توقیف كرده است،  ابراز تاسف و ناراحتی شدیدی کرد.

گفتنی است کشتی لطف‌الله 2 که با هزینه عربستان و قطر بارگیری شده بود، توسط یکی از کشورهای عربی رهگیری شد و اطلاعات آن در اختیار یگان حفاظت اطلاعات حزب‌الله و ارتش قرار گرفت. حزب‌الله وقتی این کشتی از کمربند امنیتی نیروهای یونیفل عبور کرد و وارد آب‌های لبنان شد، اطمینان یافت که آنها از بار این کشتی مطلع هستند و از این‌رو با همکاری ارتش، اقدام به توقیف آن کردند.

منابع آگاه گفته‌اند موشک‌های ضد زره و ضد هوایی دوش‌پرتاب موجود در این کشتی که صدها فروند بوده، غنیمت بسیار خوبی برای ارتش لبنان محسوب می‌شود، چرا که بسیاری از کشورهای غربی و شرقی حاضر به فروش چنین تسلیحانی به ارتش لبنان نیستند و ارتش این کشور با به دست آوردن لانچر این موشک‌ها، در شرایط فعلی تنها باید مهمات آن را خریداری کند.

این منابع همچنین تاکید می‌کنند کسانی که با این موشک‌ها کار می‌کنند باید آموزش‌های خوبی دیده باشند که این آموزش‌ها به سادگی در دسترس نیست، به خصوص موشک دوش‌پرتاب سام 18 که از انبارهای ارتش لیبی غارت شده و همچنین موشک‌های ضد تانک میلان که فرانسه چند سالی بود در اختیار قذافی گذاشته بود. 

اخـبــار بـرگزیــده

 • تصاویر بیداری اسلامی

اسلایدر

 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

نوای آنلاین


ابزار
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو